Черно море продължава да мечтае за топ 6 след успех в Дупница

Публикувано в: Футбол България, Черно море
16:26, 8 ное 2014, Автор: , Преглеждания:48

Мирослав Манолов

Отборът на Черно море продължава да преследва място в първата шестица на А група, след като надигра с 3-1 тима на Марек на стадион „Бончук“ в Дупница в мач от 15-ия кръг.

Срещата започна отлично за гостите, които откриха резултата още в 12-ата минута след попадение на Стенио, който засече центриране от десния фланг. Пет минути преди почивката Еньо Кръстовчев имаше възможност да изравни, но пропусна от чиста позиция. В добавеното време Иван Коконов удвои преднината на „моряците“, след като отне топката, напредна добре и стреля точно покрай Михайлов.

Пет минути след почивката домакините намалиха пасива си, след като Кристиян Петков засече с глава центриране на Кръстовчев. В 61-ата Мирослав Манолов реши всичко в мача, след като вкара хубав гол с чудесен изстрел от границата на наказателното поле.

След този успех Черно море вече се намира на седма позиция с 21 точки, докато Марек е 11-и с 12 пункта.