Юнайтед и Саутхемптън с „чисти“ домакински победи

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
19:17, 8 ное 2014, Автор: , Преглеждания:22

Хуан Мата

Отборът на Манчестър Юнайтед спечели минимална победа с 1-0 над Кристъл Палас при домакинството си на „Олд Трафорд“ в среща от 11-ия кръг на Висшата лига.

Единственото попадение в двубоя реализира Хуан Мата в средата на второто полувреме. Испанецът получи подаване от Анхдел ди Мария и със силен изстрел от 22 метра преодоля вратаря Сперони, който не се намеси по най-добрия начин.

След този успех „червените дяволи“ се изкачиха на шесто място в класирането с 16 точки.

Саутхемптън остава втори с 22 точки, след като победи новака Лестър с 2-0 като домакин. Точен за „светците“ бе Шейн Лонг, който се разписа на два пъти в 75-ата и 80-ата минута.

В другите два мача Уест Хем и Астън Вила завършиха наравно 0-0, а Бърнли надви Хъл Сити с 1-0.