Динамо удари ЦСКА в дербито на Москва

Публикувано в: Българи в чужбина, Русия, Футбол Свят
14:24, 9 ное 2014, Автор: , Преглеждания:29

Александър Кокорин

Отборът на Динамо спечели „московското“ дерби на 13-ия кръг на Премиерлигата, след като надделя с 1-0 над шампиона ЦСКА на „Арена Химки“.

Българските национали Станислав Манолев и Георги Миланов останаха на пейката, но вторият все пак се появи в игра за гостите в 74-ата минута, заменяйки Шенников.

Домакините можеха да открият резултата в края на първото полувреме, когато получиха доста спорна дузпа. Матьо Валбуена, обаче, пропусна от бялата точка, след като шутът му бе отразен от Акинфеев.

Девет минути след почивката Динамо съумя да поведе, след като Валбуена центрира в наказателното поле, където Александър Кокорин се оказа най-съобразителен и отбеляза единственото попадение в мача.

След този успех Динамо има 22 точки и се изстреля до петото място в класирането, докато ЦСКА е втори с 25.