Кросби с пет асистенции за седмия пореден успех на „Пингвините“

Публикувано в: Зимни, Хокей на лед
11:53, 9 ное 2014, Автор: , Преглеждания:33

Сидни Кросби

Сидни Кросби направи пет асистенции за седмата поредна победа на Питсбърг в НХЛ – този път с 6:1 срещу Бъфало Сейбърс. Патрик Хорнквист и Крис Летанг се отличиха с по два гола, а по веднъж се разписаха Евгени Малкин и Роберто Бортуцо.

Тампа Бей също стигна до убедителен успех след 7:4 срещу Кълъмбъс. Тайлър Джонсо вкара два гола, а Райън Калахън добави гол и две асистенции за петата поредна победа на Тампа.

Филаделфия измъкна успех с 4:3 срещу Колорадо. Клод Жиру завърши с два гола и асистенция за третата поредна победа на Флайърс. Торонто надигра Ню Йорк Рейнджърс с 5:4, а победния гол вкара Лео Комаров 5 минути преди края.

Шампионът Лос Анджелис разгроми Ванкувър с 5:1 пред над 18 000 зрители в „Стейпъл Сентър“. „Кралете“ вкараха три гола още в първата третина и прокараха пътя към победата. Тайлър Тофоли записа гол и две асистенции и помогна на Ел Ей да постигне седма победа в последните осем домакински мача.

С гол на Франс Нилсен 2 минути преди края отборът на Ню Йорк Айлендърс спечели с 1:0 срещу Финикс. Успехът е трети пореден за Айлендърс.