Марек отново се измъчи, Георги Елчинов наниза 35 точки!

20:54, 9 ное 2014, Автор: , Преглеждания:130

192121_15
Шампионите от Марек Юнион Ивкони записаха поредна трудна победа в Суперлигата, след като се наложиха драматично с 3:2 (23:25, 25:15, 25:18, 17:25, 15:12) гейма при визитата си на КВК Габрово в последен мач от четвъртия кръг.

В края на втория гейм за домакините от Габрово влезе в игра и опитният 50-годишен разпределител Димитър Божилов, като по този начин той постави рекорд, както в българския, така и в световния волейбол.

Топреализатор на двубоя стана Георги Елчинов, който наниза внушителните 35 пункта при 79% ефективност и 2 блока.

След драматичния успех Марек заема пето място в класирането с актив от шест точки, а КВК Габрово е на последна позиция с една единствена точка.

В следващия кръг дупничани посрещат Миньор, а Габрово гостува на Пирин. Мачовете са на 14 ноември от 18:00 часа.