Суонси обърна Арсенал след зрелищно второ полувреме

21:36, 9 ное 2014, Автор: , Преглеждания:34

Суонси

Отборът на Суонси продължава с добрия си старт във Висшата лига, след като надделя с 2-1 над участника в Шампионската лига Арсенал на своя „Либърти стейдиъм“ в последната среща от 11-ия кръг.

Домакините имаха доста основателни претенции за дузпа в средата на първото полувреме, когато Вилфрид Бони бе бутнат в гърба от Чеймбърс, но арбитърът Фил Дауд прецени, че няма нарушение.

В 36-та минута Марвин Емнес бе изведен сам срещу Войчех Шчесни, но холандецът стреля слабо и вратарят успя да спаси. Секунди преди почивката Дани Уелбек се озова очи в очи с Лукаш Фабиански, но полският страж успя да избие топката в корнер.

Лондонският клуб поведе в резултата в 63-та минута, когато след бърза контраатака Уелбек подаде към Алексис Санчес, който бе оставен непокрит в наказателното поле на Суонси и успя да изпрати топката във вратата на Фабиански.

„Лебедите“ изравниха в 75-ата след страхотен шут от фаул на Гълфи Сигурдсон, който изпрати топката неспасяемо в горния десен удар на вратата на Арсенал. Домакините обърнаха развоя на срещата в 78-та минута, когато след центриране в наказателното поле Бафетимби Гомис засече топката с глава за крайното 2-1.

След тази победа Суонси вече е на пета позиция с 18 точки, а Арсенал е шести със 17 пункта.