Австрия излъга Русия с гол на резерва

Публикувано в: Русия, Футбол Свят
21:35, 15 ное 2014, Автор: , Преглеждания:34

Австрия

Отборът на Австрия остана едноличен лидер в група G на квалификациите за Евро 2016, след като спечели с минималното 1:0 домакинството си на Русия на „Ернст Хапел Щадион“ във Виена.

Единственият гол в срещата реализира резервата Рубин Окотие, който бе точен 17 минути преди края. Повторенията показаха, че футболистът на домакините се намира в засада, засичайки от близка дистанция центриране на Мартин Харник. Страничният рефер, обаче, не вдигна флага.

Така Австрия събра актив от 10 точки след четири изиграни мача и остава лидер в група G, докато руснаците остават на второ място с 5 точки до момента. Толкова има и Швеция, който по-късно днес гостува на Черна гора в Подгорица.

В другия мач от групата пък се стигна и до любопитен резултат, след като в битката на аутсайдерите Лихтенщайн изкова успех с 1:0 при гостуването си на Молдова. Единственият гол в мача отбеляза Франц Бургмайер в 74-ата минута.