Англия подчини Словения след 13-минутно избухване

21:10, 15 ное 2014, Автор: , Преглеждания:25

Англия

Отборът на Англия постигна четвърта поредна победа в група Е на квалификациите за Евро 2016, след като надделя с 3-1 над Словения на „Уембли“.

Първото полувреме на двубоя бе доста скучно и не се случи нищо интересно. В 58-ата минута домакините бяха попарени, след като Джордан Хендерсън си отбеляза автогол след центриране от корнер. Само 60 секунди след това „Трите лъва“ получиха дузпа след фаул на Цезар срещу Уейн Рууни. Зад топката застана именно Рууни, който с мощен шут преодоля съпротивата на Ханданович.

В 66-ата минута обратът за Англия стана факт, след като Дани Уелбек получи топката в наказателното поле и отправи доста странен удар, при който, обаче, имаше късмет и кълбото някак влетя в мрежата на Словения. В 72-ата срещата бе решена, след като Уелбек направи отлично двойно с Рахийм Стърлинг и от десетина метра реализира за 3-1.

След този успех Англия направи нова крачка към Франция 2016, оставайки лидер с пълен актив от 12 точки. Словения е на трета позиция с шест пункта.

В другия ранен сблъсък от групата Сан Марино и Естония завършиха наравно 0-0 и по този начин домакините спечелиха първата си точка в мач от евроквалификациите в своята история.