Владинова със страхотно представяне в Инсбрук, Ташева с три титли в Гент

Публикувано в: Гимнастика
19:24, 16 ное 2014, Автор: , Преглеждания:53

Невяна Владинова

Българката Невяна Владинова спечели три сребърни медала на финалите на отделните уреди на финала на веригата Гран При по художествена гимнастика в австрийския град Инсбрук.

Владинова, която снощи постигна огромен успех след бронза си в многобоя, днес стана втора на лента, на бухалки и на топка. На обръч българката е пета с оценка 17.017 точки. На лента тя получи 17.267 точки, на бухалки 17.083 точки, а на топка – 16.917 точки и раздели второто място с Виктория Филановски от Израел.

Победителка на всичките четири уреда е Маргарита Мамун от Русия. Тя получи оценки 18.617 точки на обръч, 17.750 точки на топка, 18.683 точки на бухалки и 18.717 точки на лента. Владинова приключва участието си в турнира с четири отличия – три сребърни и един бронзов. Това е едно достойно представяне за националката на България в края на сезона.

Кристина Ташева спечели три златни медала на турнира по художествена гимнастика „Хепи къп“ в Гент (Белгия). Гимнастичката на Академик (София) стана първа в многобоя късно снощи със сбор от 64.050 точки. Тя получи оценка 17.000 точки на обръч, 16.000 точки на топка, 15.700 точки на бухалки и 15.350 точки на лента. Втора в многобоя е Полина Хонина (Русия) с 62.400 точки, а трета – Анна Кочетова (Русия) с 55.900 точки.

На финалите днес Ташева взе златото на топка с 16.400 точки и на бухалки – 15.350 точки. В турнира при деца родени 2004-а година участваха още две гимнастички на Академик (София) – Сияна Табакова и Вилияна Сърнакова, които са съответно 6-а и 11-а в многобоя.