Лион взе точка от лидера Кан, Владо Николов с 22 точки

14:27, 16 ное 2014, Автор: , Преглеждания:38

Лион

Отборът на Лион успя да вземе точка от силния тим на Кан в среща от шестия кръг на френската Лига А, след като загуби с 2-3 (20-25; 23-25; 25-19; 26-24; 12-15) гейма като домакин.

За тима на Силвано Пранди над всички бе бившият капитан на България Владимир Николов, който наниза 22 точки – 16 в атака при успеваемост от 46%, три аса и три блокади. Владислав Иванов се отличи с 56% добро и 39% перфектно посрещане.

Тулуза загуби с 1-3 (20-25; 20-25; 25-21; 33-35) гейма при визитата си на Монпелие в друг мач от снощи. Мирослав Градинаров започна като титуляр за гостите, но бе заменен във втората част, след като отбеляза само три точки.

В класирането лидер е Кан с 16 точки, следван от Аячо на Валентин Братоев с 15. Тулуза е пети с 11, а Лион девети със седем.

В следващия кръг Лион приема Нант на 21 ноември, а ден по-късно Тулуза ще гостува на Пари Волей.