Казийски, Братоев и Градинаров на осминафинал в CEV Cup

13:13, 20 ное 2014, Автор: , Преглеждания:44

Тренто

Воденият от Радостин Стойчев тим на Тренто се класира за осминафиналите на CEV Cup, след като записа победа с 3-0 (25-23; 31-29; 25-20) гейма срещу Войводина Нови Сад.

В първия сблъсък Матей Казийски, който отново бе най-добър за своя тим със 17 точки, и съотборниците му спечелиха с 3-1 като гости. Интересното е, че мачът снощи бе под номер 100 за Тренто в Европа. В следващата фаза момчетата на Радо Стойчев ще срещнат израелския Макаби Тел Авив.

За осминафиналите се класира и френският Аячо, където играе Валентин Братоев. Корсиканците постигнаха нова победа с 3-0 (25-16; 25-16; 25-13) над босненския Йединство, този път като домакини. Вальо получи почивка и влезе в игра само във втория гейм, отчитайки се с 4 точки – две в атака и два аса. В следващия етап Аячо ще се изправи срещу турския Аркас.

Тулуза на Мирослав Градинаров също продължава напред, след като надигра с 3-0 (25-13; 25-22; 31-29) като гост Дукла Либерец. В първия мач французите спечелиха отново с 3-0. Българският национал остана резерва, но се появи на терена в третата част и заби три точки. В осминафиналите Тулуза ще спори с германския Бюл.