ПСЖ с пети пореден успех във Франция

Публикувано в: Франция, Футбол Свят
23:43, 21 ное 2014, Автор: , Преглеждания:30

Пари Сен Жермен

Отборът на Пари Сен Жермен записа пета поредна победа във френската Лига 1, след като се наложи с 3-2 при визитата си на Метц в първата среща от 14-ия кръг.

Шампионите поведоха набързо с две попадения още до 16-ата минута, след като Хавиер Пасторе откри резултата в деветата, а след това Бюсман си отбеляза автогол.

Само за осем минути след почивката домакините взривиха „Стад Сен-Симфориен“ след два гола на Модибо Майга, който и в двата случая бе точен от бялата точка.

В 83-ата минута Есекил Лавеци нанесе диагонален изстрел, който бе избит с мъка от Карасо, след което последва и добавка на Ибрахимович, но стражът на Метц отново отрази кълбото. Топката бе напът да се удари в десния стълб, но Лавеци притича и вкара от метър за 3-2.

След този успех ПСЖ има 30 точки и временно излезе начело в класирането, изпреварвайки Марсилия (с 28). Метц е девети с 18 пункта.