Загуби за Ивелин Попов и Георги Миланов в Русия

Публикувано в: Българи в чужбина, Русия, Футбол Свят
20:06, 22 ное 2014, Автор: , Преглеждания:32

Хълк

Тимът на Зенит записа трудна минимална победа с 1-0 над Кубан в среща от 14-ия кръг на руската Премиер лига. 90 минути за гостите изигра капитанът на националния ни отбор Ивелин Попов.

Единственото попадение в срещата на стадион „Петровский“ бе дело на бразилския нападател Хълк, който бе точен осем минути преди края на първото полувреме.

Малко по-рано днес отборът на Краснодар надви с 2:1 като домакин шампиона ЦСКА Москва. Титуляр за гостите бе българският халф Георги Миланов, който остана на терена до 65-ата минута, когато бе заменен от Цауня.

„Биковете“ шокираха съперника си с два светкавични гола в 4-ата и 6-ата минута. Автор и на двете попадения бе бразилският нападател Ари, като за втория гол му асистира бившият играч на Левски Жоазиньо. „Армейците“ отговориха с гол на Роман Ерьоменко в 14-ата минута, но до края на срещата повече попадения не паднаха.

След тези мачове Зенит е лидер с 35 точки, Краснодар вече е втори с 27, ЦСКА се смъкна на трета позиция с 25, а Кубан е пети с 24.