Реал и Атлетико с убедителни победи

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
20:54, 22 ное 2014, Автор: , Преглеждания:22

Реал Мадрид

Отборът на Реал Мадрид записа девета поредна победа в испанската Примера дивисион, след като надигра с 4-0 като гост новака Ейбар на стадион „Мунисипал де Ипуруа“ в мач от 12-ия кръг.

„Белият балет“ поведе в средата на първото полувреме с гол на Хамес Родригес. Кристиано Роналдо бе изведен вляво и центрира ниско към Карим Бензема, французинът се намираше в засада, но страничният рефер не маркира такава. Въпреки това нападателят не нацели добре топката и тя се върна в Роналдо, който с последния усилия центрира от аутлинията и Хамес с удар с глава матира Ирурета – 1-0.

Две минути преди почивката Даниел Карвахал проби чудесно по десния фланг и върна топката назад, а Роналдо с чудесен шут от десетина метра удвои преднината на гостите. В 69-ата разликата стана класическа, след като Марсело догони една топка на аутлинията вляво и след рикошет топката стигна до Хамес, който подаде за Бензема и французинът реализира за 3-0. В 83-ата Роналдо се разписа за втори път в мача от дузпа, оформяйки крайното 4-0.

По-рано днес другият мадридски колос – Атлетико, надигра с 3-1 като домакин тима на Малага. Тиаго и Гризман дадоха преднина от два гола на „дюшекчиите“ до почивката. В 64-ата Санта Крус върна интригата, намалявайки пасива на тима си, но малко преди края Годин реализира за 3-1.

След тези мачове Реал е лидер с 30 точки, Атлетико е втори с 26. Ейбар е в средата на таблицата с 13 пункта, а Малага е шести с 21.