Рома обърна Аталанта като гост

Публикувано в: Италия, Футбол Свят
21:15, 22 ное 2014, Автор: , Преглеждания:26

Рома

Отборът на Рома се наложи с 2-1 при визитата си на Аталанта на „Стадио Атлети Адзури Д’Италия“ в първата среща от 12-ия кръг на Серия А.

Домакините откриха резултата още в първата минута, след като Макси Моралес отбеляза от няколко метра след асистенция на Раймонди.

В средата на първото полувреме „вълците“ организираха добра атака, при която Миралем Пянич подаде вляво към Адем Ляич. Сърбинът навлезе в наказателното поле и отправи чудесен шут от границата на пеналта за 1-1.

Три минути преди почивката гостите направиха пълен обрат след отлична контра. Раджа Найнголан подаде вляво към Ляич, който върна кълбото на белгиеца и халфът реализира с удар по земя – 2-1.

След тази победа Рома се изравни с лидера Ювентус. Двата тима имат по 28 точки, като „старата госпожа“ ще гостува на Лацио тази вечер от 21:45 часа. Аталанта е 17-и с 10 пункта.