Челси без проблеми срещу УБА, Сити обърна Суонси

19:06, 22 ное 2014, Автор: , Преглеждания:25

Диего Коща

Отборът на Челси постигна трета поредна победа във Висшата лига, след като надигра с 2-0 Уест Бромич Албиън на „Стамфорд Бридж“ в среща от 11-ия кръг.

Момчетата на Жозе Моуриньо решиха всичко с две попадения до 25-ата минута. Още в 11-ата Оскар центрира брилянтно към Диего Коща, който овладя прекрасно и от десетина метра разстреля Фостър – 1-0. В 25-ата Сеск Фабрегас изпълни корнер по земя към близката греда, където Еден Азар овладя, финтира защитник и стреля точно между краката на Фостър – 2-0. Малко след това „дроздовете“ останаха с човек по-малко след червен картон на Клаудио Якоб, но въпреки това до нов гол не се стигна.

С този успех Челси вече има 32 точки и е на седем пред втория Саутхемптън. Манчестър Сити е трети с 24, след като надделя трудно с 2-1 над Суонси на „Етихад“.

Още в деветата минута „лебедите“ поведоха в резултата, след като Нейтън Дайър подаде гениално към Вилфред Бони, който овладя на гърди и с елегантен изстрел преодоля Харт – 1-0. В 19-ата Стеван Йоветич изравни, след като засече от пет метра остро подаване на Хесус Навас. В 62-ата домакините организираха прекрасна атака, при която Фернандиньо изведе отлично Яя Туре вляво, а халфът преодоля един защитник и след това отбеляза за крайното 2-1.

Евертън – Уест Хем 2-1

Лестър – Съндърланд 0-0

Нюкасъл – Куинс Парк 1-0

Стоук – Бърнли 1-2