Ювентус прегази Лацио в шоу на Погба и Тевес

Публикувано в: Избрано, Италия, Футбол Свят
23:59, 22 ное 2014, Автор: , Преглеждания:29

Ювентус

Отборът на Ювентус запази първото си място в Серия А, след като срази с 3-0 като гост тима на Лацио на „Стадио Олимпико“ в съботното дерби на 12-ия кръг.

„Старата госпожа“ поведе в 24-ата минута, след като Карлос Тевес видя отлично Пол Погба и му даде страхотен пас, а французинът не сбърка от 13 метра, вкарвайки с техничен изстрел по земя.

Десет минути след почивката разликата в полза на шампионите бе удвоена. Клаудио Маркизио направи добър рейд в половината на римляните, след което подаде към Тевес, а аржентинецът отправи точен шут към долния десен ъгъл на Маркети – 2-0.

В 64-ата Юве направи преднината си класическа, след като Погба получи хубаво подаване от Перейра и сам срещу вратаря не сбърка – 3-0. Шест минути след това гостите остана с човек по-малко след втори жълт картон на Падоин, но това не доведе до промяна на резултата.

След този успех Ювентус вече има 31 точки и дръпна с три пункта пред Рома. Лацио е пети с 19.