Каляри измъкна точка от Наполи след голов спектакъл

Публикувано в: Италия, Футбол Свят
18:01, 23 ное 2014, Автор: , Преглеждания:24

Каляри

Отборите на Наполи и Каляри завършиха наравно 3-3 в зрелищен двубой от 12-ия кръг на Серия А, игран на „Сан Паоло“.

Домакините откриха резултата още в 11-ата минута, след като Гулам направи асистенция със силно хвърляне от тъч, извеждайки Гонсало Игуаин, който сам срещу Краньо не сбърка – 1-0. В 30-ата Гьокхан Инлер удвои преднината на неаполитанци, след като отбеляза красиво попадение с шут от около 30 метра.

В 38-ата минута Виктор Ибарбо намали пасива на сардинци, след като получи топката от Балцано около точката на дузпата, финтира защитник и реализира със силен изстрел – 1-2. Малко след почивката гостите възстановиха равенството, след като Диего Фариас засече подаване на Лука Росетини.

В 62-ата минута Наполи отново излезе напред, след като Кристиан Маджо центрира перфектно от десния фланг към оставения непокрит Джонатан де Гузман, а холандецът отбеляза с глава за 3-2. Пет по-късно Каляри отново изравни, след като Ибарбо получи вдясно и центрира към Диего Фариас, който реализира от 3-4 метра за 3-3.

Чезена – Сампдория 1-1

Верона – Фиорентина 1-2

Парма – Емполи 0-2

Удинезе – Киево 1-1