Тотнъм с обрат срещу 10 „тигри“

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
20:53, 23 ное 2014, Автор: , Преглеждания:32

Тотнъм

Отборът на Тотнъм се наложи с 2:1 при гостуването си на Хъл Сити в късния неделен мач от 12-ия кръг на Висшата лига.

Джейк Ливърмор откри резултата за „тигрите“ още в осмата минута. Халфът наказа бившия си тим след чудесен изстрел по земя от двайсетина метра. В средата на първото полувреме Брейди имаше отличен шанс да удвои аванса на домакините, но шутът му бе отразен от Юго Йори.

Пет минути след почивката Гастон Рамирес бе изгонен директно с червен картон, след като удари без топка Ян Фертонген и Хъл остана с човек по-малко.

В 61-та минута Кристиан Ериксен стреля от пряк свободен удар, а кълбото попадна в напречната греда, след което Хари Кейн бе на точното място, за да засече рикоширалата топка право във вратата.

В последната минута Аарън Ленън подаде към Ериксен, който с прекрасен далечен шут не остави шанс на МакГрегър, за да донесе успеха на „шпорите“.

Успехът позволи на лондончани да се качат с една позиция напред в класирането до десето място, със 17 точки, а Хъл остана само на една точка от зоната на изпадащите, заемайки 16-а позиция.