Тренто обърна Латина в голяма драма, Казийски и Скримов с по 22 точки

23:46, 23 ное 2014, Автор: , Преглеждания:100

Тренто

Отборът на Тренто спечели „българското“ дерби на седмия кръг на италианската Серия А1, след като се наложи трудно с 3-2 (21-25; 24-26; 26-24; 25-20; 16-14) гейма при визитата си на Латина.

За водения от Радостин Стойчев тим най-резултатен с 24 точки бе Филипо Ланца. Капитанът Матей Казийски също изигра силен двубой и приключи с 22 точки – 21 в нападение при ефективност от 54% и един ас. Българинът записа и 64% добро и 45% перфектно посрещане.

За домакините с много силни изяви бе националът Тодор Скримов, който завърши с 22 точки – 16 в нападение при успеваемост от 46%, една блокада и цели пет аса. Тошко се отличи с 64% добро и 53% перфектно посрещане. Саша Старович бе над всички за Латина с 25 пункта.

В друг мач от днес Равена загуби с 1-3 (21-25; 25-23; 18-25; 22-25) гейма като гост на Перуджа. Българинът Жани Желязков игра цял мач за гостите и приключи с 10 точки в атака при ефективност от 33%.

Монца падна тежко с 0-3 (16-25; 21-25; 27-29) като домакин на Верона в друга среща от кръга. Българският национал Светослав Гоцев започна като титуляр срещу бившия си тим, но игра слабо и бе заменен във втория гейм.

След седмия кръг Тренто е на трето място с 16 точки, на две от лидерите Модена и Мачерата. Равена е на пета позиция с 12, а Латина на шеста с 11.