Зенит смачка Динамо Москва (СНИМКИ)

20:25, 26 ное 2014, Автор: , Преглеждания:96

Зенит

Отборът на Зенит Казан спечели трета поредна победа в руската Суперлига, след като отнесе с 3-0 (25:13, 25:18, 26:24) гейма като домакин тима на Динамо Москва в едно от дербитата на 11-ия кръг.

Българското национално либеро Теодор Салпаров отново игра цял мач за „сините“ и се отличи със стабилна изяви на посрещане.

Много силен двубой за казанци изиграха Максим Михайлов и Вилфредо Леон, които нанизаха по 16 точки.

За гостите от Москва Денис Бирюков приключи с 10, а звездата Иван Зайцев заби едва три пункта.

След този успех Зенит има 21 точки и вече е на четвърто място в класирането, докато Динамо вече е втори с 28. Лидер е Белогорие, който смаза Локомотив Новосибирск с 3-0, с 29.

В следващия кръг Салпаров и съотборниците му са гости на Прикамие в Перм, а мачът е на 29 ноември.