Реал Мадрид спечели минимално в Базел

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят, Шампионска Лига
23:54, 26 ное 2014, Автор: , Преглеждания:40

Реал Мадрид

Отборът на Реал Мадрид постигна пета поредна победа в група Б на Шампионската лига, след като надделя с 1-0 като гост на Базел на „Санкт Якоб“.

„Белият балет“ имаше голямо надмощие през първото полувреме, но резултатът бе открит едва в 36-ата минута. Карим Бензема получи вляво, проби по страхотен начин, след което центрира от аутлинията към границата на малкия пеналт, откъдето Кристиано Роналдо засече за 1-0. За португалеца това е гол номер 71 в Шампионската лига.

В началото на втората част Роналдо шутира мощно от свободен удар в долния десен ъгъл на Вацлик, но чехът изби в корнер. В средата на второто полувреме Емболо получи страхотна възможност да изравни, но от малък ъгъл не успя да преодолее Кейлор Навас. В 77-ата минута Гарет Бейл пропусна да се разпише, след като отправи снаряд към вратата на Вацлик, но топката нацели напречния стълб.

След този успех Реал има 15 точки и убедителен лидер в класирането, докато Базел остава втори с шест.