Арсенал на осминафинал след успех над Дортмунд

Публикувано в: Англия, Германия, Избрано, Турция, Футбол Свят, Шампионска Лига
00:17, 27 ное 2014, Автор: , Преглеждания:55

Алексис Санчес

Отборът на Арсенал се класира за осминафиналите на Шампионската лига, след като надделя с 2-0 над Борусия Дортмунд на „Емирейтс“ в мач от група Д.

Срещата започна по най-добрия начин за „топчиите“ – с гол от съблекалнята още във втората минута. Санти Касорла получи пас ядясно, след което подаде към Яя Саного, който от близка дистанция реализира за 1-0. При попадението останаха сериозни съмнения за засада на Касорла, но страничният рефер не вдигна флага си.

Малко след почивката „артилеристите“ имаха шанс да удвоят след страхотен шут на Алекс Окслейд-Чембърлейн, но топката нацели напречната греда на безпомощния Вайденфелер. В 57-ата минута Алексис Санчес сложи точка на спора с великолепен изстрел от 23 метра, пращайки топката в левия ъгъл на Вайденфелер.

В другия мач Андерлехт се наложи с 2-0 над Галатасарай и гарантира участието си в Лига Европа. Белгийците поведоха минута преди края, след като Шансел Мбемба реализира с глава от няколко метра, след като получи топката от Прает, който също продължи с глава след центриране от левия фланг.  В 86-ата минута Мбемба се разписа за втори път и сложи точка на спора.

След тези мачове Борусия остава лидер с 12 точки, Арсенал е втори с 10, Андерлехт има пет, а Галатасарай е с една.