Атлетико и Юве с нови победи в група А

Публикувано в: Избрано, Испания, Италия, Футбол Свят, Шампионска Лига
00:08, 27 ное 2014, Автор: , Преглеждания:38

Атлетико

Отборът на Атлетико Мадрид запази първото си място в група А на Шампионската лига, след като надделя с 4-0 като домакин на Олимпиакос на „Висенте Калдерон“.

Испанският първенец поведе още в деветата минута след груба грешка на вратаря Роберто. Стражът на гостите получи неудобен пас от свой съотборник и притеснен подари топката на Хуанфран, който веднага намери Раул Гарсия на малкия пеналт и последният вкара за 1-0. Седем минути преди почивката домакините удвоиха предимството си, след като Марио Манджукич засече от няколко метра подаване на Кристиан Ансалди.

В 62-ата минута Манджукич вкара второто си попадение в мача, след като бе точен с глава след отлично центриране на Арда Туран. 180 секунди по-късно хърватинът оформи своя хеттрик след нов гол с глава, този път след изпълнение на корнер от Габи.

В другия сблъсък Ювентус очаквано надигра с 2-0 като гост тима на Малмьо. В началото на второто полувреме Фернандо Йоренте даде преднина на „бианконерите“, след като бе изведен от Клаудио Маркизио, финтира вратаря Олсен и вкара за 1-0. В 88-ата Карлос Тевес оформи крайното 2-0 след асистенция на Пол Погба.

След този успех Атлетико има 12 точки, Ювентус е втори с девет. Двата отбора ще се срещнат в Торино на девети декември в решителна битка за първото място. Олимпиакос е трети с 9, а Малмьо е на дъното с 3.