Георги Миланов с асистенция, ЦСКА с разгром

Публикувано в: Българи в чужбина, Русия, Футбол Свят
17:20, 29 ное 2014, Автор: , Преглеждания:25

Миланов

Отборът на ЦСКА Москва сложи край на неприятната си серия от четири мача без победа в руския елит, след като смаза с 5-0 като домакин тима на Уфа в среща от 15-ия кръг.

Българският национал Георги Миланов игра цял мач и се отличи с асистенция за второто попадение на шампионите, когато подаде към Зоран Тошич, който доведе нещата до 2-0.

Преди това Бибрас Натхо бе извел „армейците“ напред в 35-ата минута, а останалите три попадения за столичани паднаха през втората част. Тошич се разписа за втори път в 56-ата минута, а нападателите Сейду Думбия (60) и Ахмед Муса (88) също добавиха по един гол.

Победата позволи на ЦСКА да съкрати аванса на лидера в класирането Зенит на 7 точки, но питерци гостуват на Мордовия (Саранск) и имат възможност да възстановят преднината си от 10 пункта.