Лион взе „българското“ дерби във Франция

13:16, 29 ное 2014, Автор: , Преглеждания:59

Владимир Николов

Отборът на Лион спечели „българското“ дерби на осмия кръг на френската Лига А, след като надигра с 3-0 (26-24; 25-12; 25-18)  гейма като гост тима на Аячо.

За победителите капитанът Владимир Николов завърши със седем точки – пет в нападение при ефективност от 33%, една блокада и един ас. Либерото Владислав Иванов се отличи с 96% добро и 35% перфектно посрещане.

За домакините Валентин Братоев започна титуляр, но бе заменен във втория гейм. Вальо приключи с 4 точки – три в атака при успеваемост от 27% и една блокада. Освен това той записа 43% добро и 14% перфектно посрещане.

В друг петъчен мач Тулуза падна у дома с 1-3 (26-24; 19-25; 21-25; 19-25) от Бове. За загубилия тим Мирослав Градинаров остана на пейката, но започна в основния състав в четвъртия гейм, за да се отчете с 3 точки – две в атака и една на блок.

След тези мачове Аячо все още е втори с 15 точки, Тулуза е на пета позиция с 14, а Лион вече е шести с 13.

В следващия кръг, на шести декември, Лион приема Тур, Тулуза е гост на Сет, а ден по-късно Аячо е домакин на Нант Резе.