Атлетико не се затрудни с Депортиво

Публикувано в: Испания, Футбол Свят
15:22, 30 ное 2014, Автор: , Преглеждания:19

Атлетико

Отборът на Атлетико Мадрид постигна пета поредна домакинска победа в Примера дивисион, след като се наложи с 2-0 над новака Депортиво на „Висенте Калдерон“ в ранния неделен двубой от 13-ия кръг.

„Дюшекчиите“ откриха резултата едва в 43-ата минута, когато Марио Манджукич отклони с глава центриране от фаул от левия фланг, а след това Саул отбеляза с лекота от 2 метра – 1-0.

Десет минути след почивката домакините решиха всичко след гол на Арда Туран. След изпълнение на корнер, защитата на гостите изчисти кълбото, но то се озова точна на волето на Арда и турчинът стреля силно, а топката рикошира в бранител и влезе в мрежата за втори път – 2-0.

След тази победа момчетата на Диего Симеоне имат 29 точки и временно се изкачиха на второ място, запазвайки изоставането си от лидера Реал на 4 пункта. Депортиво е 18-и с 10.