Сити изпревари Саутхемптън след бой на „Сейнт Мери’с“

18:20, 30 ное 2014, Автор: , Преглеждания:31

Манчестър Сити

Отборът на Манчестър Сити се изкачи на второ място във Висшата лига, след като срази с 3-0 като гост тима на Саутхемптън в дербито на 13-ия кръг.

Още в деветата минута шампионите имаха сериозни претенции за дузпа, след като Серхио Агуеро бе подкосен в наказателното поле от Жозе Фонте, но реферът даде симулация и показа жълт картона на аржентинския нападател.

В 21-ата домакините пропуснаха страхотна възможност да поведат в резултата, след като отбраната на Сити изпусна Грациано Пеле, но той не успя да реагира добре и да нанесе голов удар. Харт отклони топката, която стигна до Стивън Дейвис. Последният стреля силно по земя, но стражът на гостите успя да избие с една ръка.

В 51-ата минута Яя Туре изведе гостите напред, след като получи от Агуеро на границата на наказателното поле и стреля. Топката рикошира леко в крака на Алдервейрелд и влезе до лявата греда на вратата на Форстър. В 74-ата Сити остана с човек по-малко след втори жълт картон на Мангала за фаул срещу Лонг.

Въпреки това „гражданите“ не само, че не позволиха изравняване, а дори реализираха още два гола. В 80-ата минута Джеймс Милнър намери Франк Лампард, който от границата на наказателното поле простреля Форстър. 120 секунди преди края Лампард намери Агуеро отляво, а той центрира много добре към Клиши в наказателното поле. От няколко метра французинът стреля в далечния ъгъл за 3-0.

След този успех Манчестър Сити има 27 точки и вече е втори, намалявайки пасива си от Челси на шест пункта. „Светците“ са трети с 26 точки.