Срамно! Айнтрахт закотви Борусия на дъното!

Публикувано в: Германия, Избрано, Футбол Свят
20:41, 30 ное 2014, Автор: , Преглеждания:43

Александър Майер

Отборът на Борусия Дортмунд продължава със срамното си представяне в Бундеслигата, след като затъна до последното място след поражение с 0-2 при визитата си на Айнтрахт Франкфурт в последния мач от 13-ия кръг.

Срещата започна ужасно за момчетата на Юрген Клоп, след като още в петата минута Марко Рус даде страхотен извеждащ пас към Александър Майер, а нападателят остана очи в очи срещу Вайденфелер, за да го преодолее с елегантен изстрел по земя – 1-0. До почивката гостите имаха няколко възможности да изравнят, но и късметът не бе на тяхна страна, след като Кевин Гроскройц нацели страничния стълб.

През второто полувреме Майер на два пъти пропусна да реши всичко, стреляйки неточно от много удобни позиции. В 78-ата минута Матиас Гинтер се опита да върне с глава към Вайденфелер, който неориентирано бе напуснал наказателното си поле и топката бе подарена на Харис Сеферович, който вкара на празна врата – 2-0.

В другия неделен двубой Волфсбург се наложи с 1-0 при домакинството си на Борусия Мьонхенгладбах. Единственото попадение реализира Робин Кнохе, който бе точен още в 12-ата минута.

След тези срещи „вълците“ са втори с 26 точки, Гладбах е на пето място с 20, Айнтрахт е девети с 18, а Дортмунд е на дъното с 11.