Тотнъм обърна „Карамелите“ на „Уайт Харт Лейн“

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
20:07, 30 ное 2014, Автор: , Преглеждания:28

Тотнъм

Отборът на Тотнъм записа втори пореден успех във Висшата лига, след като се наложи с 2-1 като домакин на Евертън в двубой от 13-ия кръг.

Срещата започна отлично за „карамелите“, които поведоха в 15-ата минута след страхотен шут на Кевин Миралас, който намери горния ляв ъгъл на Юго Йори.

Само шест по-късно „шпорите“ възстановиха равенството, след като Хари Кейн бе изведен от Райън Мейсън, но ударът му бе спасен от Хауърд. Кълбото, обаче стигна до Кристиан Ериксен, който от десетина метра направи успешна добавка.

В края на първото полувреме „Уайт Харт Лейн“ изригна в радост, след като Роберто Солдадо най-накрая се отпуши. Испанският нападател получи отличен пас от Аарън Ленън и не пропусна да донесе успеха на своя тим.

След тази победа Тотнъм се намира на седмо място в класирането с 20 точки, а Евертън е десети със 17.