Инфарктен край донесе радост на Барса на „Местая“

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
00:16, 1 дек 2014, Автор: , Преглеждания:60

Барселона

Отборът на Барселона спечели изключително драматична победа с 1-0 над Валенсия на „Местая“ с гол на Серхио Бускетс в последните секунди в дербито на 13-ия кръг на Примера дивисион.

Домакините започнаха много силно мача и още в 11-ата минута Родриго нанесе чудесен диагонален шут, но Клаудио Браво успя да избие. Три по-късно каталунците отговориха със страхотна възможност за гол, след като Неймар свали за Луис Суарес, а уругваецът стреля от точката на дузпата, но Диего Алвес изби в корнер. В 21-ата минута Шави се опита да отбележи директно от ъглов удар, но вратарят на „прилепите“ внимаваше и отрази коварния шут.

В 58-ата минута Луис Суарес бе намерен зад защитата на Валенсия, Отаменди изчисти лошо, след което уругваецът преодоля вратаря, но от малък ъгъл стреля в аут. Само секунди по-късно домакините имаха чудесна възможност, след като след изпълнение на корнер топката се озова в Родриго на задната греда, а халфът стреля точно, но Пике изби от голлинията.

В 70-ата минута Барса най-накрая стигна до гол, но той бе неправилно отменен от страничния рефер. Луис Суарес се озова в стрелкова позиция на пет метра от вратата и прати топката в мрежата, но арбитърът вдигна флага, въпреки че уругваецът бе покрит от Мустафи. Веднага след това домакините имаха невероятна възможност за гол, но Браво се справи с останалия сам срещу него Фегули.

В 78-ата добра контра на Валенсия завърши с центриране към Алваро Негредо, който отправи страхотен шут с левачката, но Браво изби с мъка в ъглов удар. Срещата отиваше към нулево реми, когато в последните секунди на добавеното време кълбото стигна до Меси вдясно, аржентинецът копна към Неймар, който стреля силно с глава. Диего Алвес изби, но след това Бускетс бе безпощаден при добавката – 1-0.

След този успех Барселона има 31 точки и остава на две от лидера Реал, запазвайки второто си място. Валенсия е пети с 24 пункта.