Лукойл с труден успех във Варна

Публикувано в: Баскетбол, България
20:53, 5 дек 2014, Автор: , Преглеждания:33

Лукойл-Академик

Отборът на Лукойл Академик записа осма поредна победа в мъжката НБЛ, след като се наложи трудно с 87-82 при визитата си на Черно море Порт Варна в дербито на деветия кръг.

Домакините изиграха страхотно първо полувреме и имаха добра преднина почти 20 точки, но през второто „студентите” успяха да стопят разликата и след силно последни минути да си тръгнат с победата.

Тери Смит наниза 20 точки за победителите, 16 добави Чарлс Томас, а 13 и 7 асистенции – Морис Къри.

Божидар Аврамов отбеляза 19 точки за Черно море срещу бившия си отбор, 18 и 6 борби добави Милян Пупович (но 4/11 от наказателната линия), а по 10 – Асен Великов и Александър Йевджич.

След този успех Лукойл остава непобеден до момента във вътрешното първенство с осем успеха, а варненци са с по 4 победи и загуби. В следващия кръг тимът на Йовица Арсич гостува на Ямбол, а Черно море посреща Берое.