Монако спечели в Тулуза, Бербатов герой с две попадения

Публикувано в: Българи в чужбина, Избрано, Франция, Футбол Свят
23:25, 5 дек 2014, Автор: , Преглеждания:161

Димитър Бербатов

Отборът на Монако записа втора поредна победа в Лига 1, след като се наложи с 2-0 при визитата си на Тулуза в първия двубой от 17-ия кръг. Българският нападател Димитър Бербатов и двата гола за „монегаските“.

Митко откри резултата малко преди почивката с много майсторски удар с десния крак, след като овладя по отличен начин топката в наказателното поле при едно центриране на Антони Мартиал. Това бе четвърто попадение на Бербо във френския елит от началото на сезона.

През втората част Бербатов съумя да реализира и петия си гол в Лига 1. Българинът бе точен от дузпа в 77-ата минута. Наказателният удар бе даден за нарушение на Григоре срещу Фабиньо.

След този успех Монако има 26 точки и се изкачи на седмо място, докато Тулуза е 11-и с 20 пункта.