Роналдо няма спирка – отчая Селта с хеттрик

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
23:36, 6 дек 2014, Автор: , Преглеждания:27

Кристиано Роналдо

Отборът на Реал Мадрид продължава с победния си рейд в Примера дивисион, след като отнесе с 3-0 като домакин тима на Селта в среща от 14-ия кръг.

По този начин „белият балет“ регистрира 18-а поредна победа във всички турнири и изравни рекорда на Барселона от времето на Франк Рийкард. Кристиано Роналдо зарадва „Сантиаго Бернабеу“ с пореден хеттрик.

Португалската машина за голове откри резултата в 35-ата минута от много спорна дузпа. Нападателят се отскубна от Джони и опита да засече подаване, но падна на тревата след контакт с левия бек. Съдията посочи бялата точка, а Роналдо не сбърка при изпълнението.

В 65-ата Густаво Кабрал не действа концентрирано в наказателното поле на Селта и сложи топката на крака на португалеца, който от десет метра я заби неспасяемо ниско долу за 2:0.

В 81-ата минута Марсело се включи от ляво и центрира към далечната греда, където непокритият Кристиано насочи в мрежата за 3:0. Нов хеттрик за португалеца и 23-и гол в Примера.

След този успех Реал има 36 точки и остава лидер в Примера. Селта е на осма позиция с 20 пункта.