Силни мачове за Алексиев и Братоев в Суперлигата на Русия

19:52, 6 дек 2014, Автор: , Преглеждания:29

Газпром-Югра

Отборът на Газпром-Югра прекъсна победната си серия в руската Суперлига, след като падна с 0-3 (23-25; 21-25; 23-25) гейма при домакинството си на Динамо Москва в мач от 13-ия кръг.

Капитанът и български национал Тодор Алексиев бе най-добър за тима от Сургут, след като реализира 11 точки – 10 в атака при ефективност от 45% и една блкада. Теодор Тодоров също започна като титуляр за домакините, но бе заменен още в първата част. Еър Теди се отличи с две точки от нападение.

В друг мач от кръга Зенит се наложи с 3-1 (22:25, 25:21, 25:20, 25:18) гейма при домакинството си на Нефтяник. За казанци не игра либерото на националния ни отбор Теодор Салпаров. За гостите Георги Братоев записа цял двубой и се отличи с шест точки – три в атака при стопроцентова успеваемост, два блока и един ас.

Воденият от Пламен Константинов тим на Губерния прегази с 3-0 (25-18; 25-20; 25-18) гейма като гост състава на Урал в друга среща от днешната програма.

В класирането Зенит е трети с 30 точки, Газпром-Югра е на пето място с 23, Губерния на шеста позиция с 22, а Нефтяник е 11-и с 11 пункта.

На девети декември тимът от Казан е домакин на Урал. На следващия ден е „българското“ дерби – Братоев vs Алексиев и Тодоров, както и мачът Губерния – Локомотив Новосибирск.