Черно море пребори Левски в калта на „Тича“

Публикувано в: Избрано, Левски, Футбол България, Черно море
14:25, 6 дек 2014, Автор: , Преглеждания:53

Черно море

Отборът на Черно море спечели много важна победа в битката си за място в топ 6 на А група, след като се наложи с 1-0 над Левски на стадион „Тича“ в среща от 18-ия кръг.

В първите десетина минути вратарят на гостите Пламен Илиев на два пъти направи детински грешки, но Кирил Котев и Марчин Биркхард пропуснаха да се възползват от подаръците му. В 28-ата Луис Педро направи чудесен рейд и влезе в пеналта на варненци, където влезе в съприкосновение със Стефан Станчев, но реферът Георги Йорданов прецени, че има симулация и даде жълт картон на холандеца.

В 40-ата минута Роман Прохазка нанесе опасен изстрел, но Илко Пиргов улови кълбото. 120 секунди преди почивката „моряците“ откриха резултата, след като Михаил Венков центрира отлично от левия фланг и Матиа Курьор с хубаво воле намери мрежата на Илиев – 1-0.

В началото на второто полувреме в игра за „сините“ се появиха Амари и Домовчийски, но и това не доведе до промяна. В средата на втората част Георги Божилов дори можеше да удвои аванса на Черно море, но изстрелът му бе отразен от Илиев.

В последните минути двубоят бе изключително изнервен, а Георги Йорданов показа червени картони на Буркхард от домакините и Аниете от гостите. Освен това съдийската бригада подмина очевадна дузпа за варненци след игра с ръка на Пламен Крумов.

След този успех Черно море има 25 точки и се изкачи на седмо място в класирането, докато Левски е четвърти с 28 пункта.