Борусия изпревари Арсенал по голова разлика за върха в група Д

Публикувано в: Англия, Германия, Избрано, Турция, Футбол Свят, Шампионска Лига
00:14, 10 дек 2014, Автор: , Преглеждания:78

Борусия

Борусия Дортмунд завърши на първо място в група Д на Шампионската лига заради по-добрата си голова разлика, след като в последния си мач завърши наравно 1-1 като домакин на Андерлехт.

Домакините пропиляха един куп добри положения, като единствено в 58-ата минута след великолепно извеждащо подаване на Нури Шахин Чиро Имобиле направи пробив и прониза мрежата на белгийците за 1:0. Вместо да решат всичко в своя полза обаче, играчите на Юрген Клоп допуснаха изравнителен гол с едва втория удар на съперника. В 84-ата минута Антони ван ден Боре асистира на Александър Митрович за равенството 1:1.

В другия сблъсък Арсенал смаза Галатасарай с 4-1 като гост.

Срещата започна отлично за гостите, които откриха резултата още в третата минута, след като Лукас Подолски получи топката вляво и с бомбен шут от малък ъгъл не остави шанс на Болат – 1-0. В 11-ата домакините загубиха топката в собствената си половина и последва страхотен пробив на Окслейд-Чембърлейн, който подаде вляво към Аарън Рамзи, а уелсецът с много елегантен изстрел отбеляза за 2-0.

В 28-ата Лукас Подолски можеше да се разпише за втори път, но бомбеният му шут разтресе напречната греда. Последва корнер за Арсенал, при който защитата на Галатасарай изби топката, а тя се озова на крака на Рамзи, който с феноменална тупалка намери горния десен ъгъл на Болат.

Уесли Снайдер с великолепно изпълнение на пряк свободен удар намали на 1:3 пет минути преди края на редовното време, а във втората добавена от рефера минута Лукаш Подолски бе точен за крайното 1:4.

В крайното класиране Борусия е на първо място с 13 точки и голова разлика +10, докато Арсенал е също с 13, но с +7 голова разлика. Андерлехт е трети с шест пункта, а Галатасарай е с една точица на дъното.