Митко Бербатов и Монако на осминафинал в Шампионската лига!

Публикувано в: Германия, Избрано, Русия, Франция, Футбол Свят, Шампионска Лига
00:04, 10 дек 2014, Автор: , Преглеждания:80

Димитър Бербатов

Монако и Димитър Бербатов се класираха за осминафиналите на Шампионската лига, след като надделяха с 2-0 над Зенит в последния си мач от група С. Българският нападател не направи най-силния си мач пред собствена публика и бе заменен в началото на второто полувреме.

Резултатът бе открит в 63-ата минута, след като Яник Ферейра-Караско изпълни фаул отляво по атаката, като насочи подаването си към далечната греда. Там Аймен Абденур успя да избяга от защитниците в синьо и с глава отблизо разстреля Лодигин.

Руснаците опитаха да отговорят чрез Хълк, който в 70-ата минута опита късмета си от фаул на около 30 метра от вратата на Субашич. Топката обаче прелетя доста встрани. Шест минути по-късно отново бразилецът беше в центъра на вниманието, като направи супер пробив отляво, но Абденур го спря с много чист шпагат.

Всичко се реши в предпоследната 89-ата минута благодарение на проблясък на Жоао Моутиньо. Португалският плеймейкър пусна перфектен извеждащ пас към Фабиньо, който стреля между краката на вратаря за крайното 2:0.

Така с 11 точки в актива си и едва 4 гола в 6-те си мача отборът от Княжеството отмъкна първото място от Леверкузен. Германците стигнаха само до нулево равенство при гостуването си на Бенфика и остават втори с 10 точки. Зенит завърши трети със седем пункта и отива да играе в Лига Европа, докато португалците отпадат безславно със само 5 точки.