Невероятен Самир Насри класира Манчестър Сити на осминафинал

Публикувано в: Англия, Германия, Избрано, Италия, Русия, Футбол Свят
23:49, 10 дек 2014, Автор: , Преглеждания:43

Самир Насри

Отборът на Манчестър Сити се класира за осминафиналите на Шампионската лига, след като надделя с 2-0 като гост на Рома на „Олимпико“ в очаквания с голям интерес сблъсък от група Е.

„Гражданите“ поведоха в резултата след час игра, след като Самир Насри вкара феноменален гол с мощна тупалка от двайсетина метра, намирайки горния десен ъгъл на Де Санктис. Четири минути преди края чудесна атака на гостите завърши с асистенция на Насри към Пабло Сабалета, който от около 11 метра простреля Де Санктис за втори път – 2-0.

В другия двубой Байерн Мюнхен надделя с 3-0 над ЦСКА Москва на „Алианц Арена“. Българският национал Георги Миланов влезе в игра за руснаците в 82-ата минута.

Баварците поведоха в 18-ата минута след гол от дузпа на Томас Мюлер. Наказателният удар бе даден за нарушение на Бибрас Натхо срещу Франк Рибери. В 26-ата минута Сейду Думбия можеше да изравни след страхотен пробив, но не успя да преодолее Мануел Нойер, въпреки че бе останал очи в очи с кандидата за Златната топка. В 84-ата Себастиан Роде бе точен с глава отблизо след отлично центриране на Бастиан Швайнщайгер. В последната минута Марио Гьоце реализира третото попадение за мюнхенци, останал сам срещу Акинфеев.

Байерн завърши на първо място в групата с 15 точки, Манчестър Сити е втори с осем, Рома е трети с пет, а ЦСКА е на дъното, също с пет, но по-лоши показатели в директните сблъсъци с „вълците“.