Анев и Илиев в топ 20 на спринта в Хохфилцен, Бьо с шеста победа

Публикувано в: Биатлон, Зимни, Избрано
16:57, 12 дек 2014, Автор: , Преглеждания:186

Йоханес Бьо

Йоханес Тингнес Бьо спечели първа победа за сезона в Световната купа по биатлон, след като бе изключително убедителен в спринта на 10 километра в австрийския зимен курорт Хохфилцен.

21-годишният норвежец свали всичките си 10 мишени и преодоля дистанцията за време от 24,34,9 минути. По този начин младият скандинавец записа шести успех в своята кариера.

Германия пласира двама представители на почетната стълбичка, след като Зимон Шемп финишира втори с пасив от 14,3 секунди, а Андреас Бирнбахер завърши трети с изоставане от 17,9 секунди. И двамата биатлонисти от Бундестима записаха 10 от 10 на огневия рубеж.

Домакините също останаха доволни, тъй като Доминик Ландертингер приключи четвърти. С един пропуск Яков Фак се нареди пети, а Тарей Бьо затвори шестицата. Мартен Фуркад сбърка и стартира в последната група, което го прати на седмо място, а Емил Хегле Свендсен финишира девети.

Българите също се представиха доста силно в Хохфилцен. Красимир Анев свали всичките си 10 мишени и завърши на 17-о място с изоставане от 57,6 секунди.

Владимир Илиев сбърка веднъж на огневия рубеж при „правия“, но бе много бърз по пистата и се нареди 19-и. Интересното е, че Владо бе по-бавен от Краси само с 0,1 секунди.

Третият ни представител – дебютантът Антон Синапов, направи три грешки при „правия“ и завърши състезанието на 94-а позиция.