Юнайтед прегази Ливърпул на „Олд Трафорд“

17:26, 14 дек 2014, Автор: , Преглеждания:29

Уейн Рууни

Отборът на Манчестър Юнайтед записа шеста поредна победа във Висшата лига, след като разгроми големия си съперник Ливърпул с 3-0 на „Олд Трафорд“ в супердербито на 16-ия кръг.

Гостите можеха първи да стигнат до гол в 11-ата минута, но Рахийм Стърлинг не успя да преодолее Давид де Хея от удобна позиция. Последва чудесна контра на домакините, при която Антонио Валенсия проби от ляво, след което центрира перфектно към Уейн Рууни. Нападателят стреля от движение от 14 метра и прати топката в долния ляв ъгъл на Джоунс – 1-0.

В средата на първото полувреме Стърлинг имаше нова възможност да се разпише, но от малък ъгъл отново не съумя да отбележи. Пет минути преди почивката „червените дяволи“ удвоиха преднината си, макар и с гол от засада. Ашли Йънг центрира от левия фланг, Ван Перси отклони с глава към намиращия се в офсайд Хуан Мата и испанецът отбеляза безпроблемно, а страничният рефер проспа ситуацията.

Малко след началото на второто полувреме Джони Еванс върна глупаво топката към де Хея, но вместо да намери вратаря, подаде към Стърлинг, но младият английски национал за трети път бе опроверган от испанския страж. В 67-ата минута Марио Балотели бе близо до намаляване на резултата, но мощната му тупалка от десетина метра бе спасен от вездесъщия де Хея.

В 71-ата домакините решиха всичко с трето попадение. Удар на Рууни бе блокиран от защитник на Пуул, но топката се озова в Хуан Мата, който подаде хитро вдясно към Ван Перси, а холандецът с лекота оформи класическото 3-0. До края Марио Балотели на два пъти имаше възможност да вкара за гостите, но де Хея го отказа с нови спасявания.

След този успех Юнайтед вече има 31 точки и се бетонира на трета позиция в класирането, докато Ливърпул е десети с 21 пункта.