Силни мачове за българите във Франция

10:25, 21 дек 2014, Автор: , Преглеждания:46

Лион

Отборът на Лион продължава със силното си представяне в Лига А, след като разби с 3-0 (25-19; 25-21; 25-16) гейма като гост тима на Монпелие в среща от 12-ия кръг.

Капитанът Владимир Николов изнесе нов силен мач и заби 15 точки – 12 в атака при ефективност от 63%, две блокади и един ас. Либерото Владислав Иванов се отличи с 83% добро и 60% перфектно посрещане.

В „българското“ дерби на кръга Тулуза се наложи с 3-1 (25-20; 23-25; 25-17; 25-20) гейма като домакин на Аячо.

Мирослав Градинаров игра силно за победителите и заби 17 точки – 13 в атака при успеваемост от 46% и по два блока и аса. За гостите Валентин Братоев остана резерва, но се появи в игра още в първата част и закова 12 точки – 11 в нападение при ефективност от 48% и една от сервис.

В класирането Лион е четвърти с 23 точки, Аячо е пети с 21, а Тулуза е седми, също с 21 пункта.

В следващия кръг Аячо приема Монпелие, Лион е домакин на Бове, а Тулуза гостува на Туркоа. Мачовете са на 30 декември.