Челси остава на върха след лесен успех

16:40, 26 дек 2014, Автор: , Преглеждания:26

Челси

Отборът на Челси записа трета поредна победа във Висшата лига, след като надделя с 2-0 над Уест Хем на „Стамфорд Бридж“ в първия двубой от 18-ия кръг.

Срещата започна очаквано с натиск на домакините и още в четвъртата минута Оскар се озова в изключителна чиста позиция, на няколко метра от вратата, но стреля над напречната греда. В 21-ата Сеск Фабрегас намери Гари Кейхил в наказателното поле, а защитникът шутира от близка дистанция, но Адриан изби.

В 29-ата минута Вилиан отправи далечен удар, но Адриан внимаваше и изби. 120 секунди по-късно Фабрегас центрира от корнер от десния фланг, Диего Коста отклони с глава и Джон Тери от два метра засече за 1-0. Малко след това Неманя Матич пробва шут от 24 метра, но Адриан спаси.

В 62-ата минута домакините решиха всичко с второ попадение. Куйате загуби топката в центъра на терена, след което Азар даде чудесен пас към Диего Коста, а нападателят финтира трима бранител и с прекрасен диагонален изстрел по земя намери долния ляв ъгъл на Адриан – 2-0.

Малко след това Оскар шутира опасно от фаул, но стражът на „чуковете“ изби в корнер. След изпълнението на ъгловия удар Матич за малко да реализира трети гол, но вратарят на гостите отново спаси. В 87-ата минута резервата Морган Амалфитано можеше да намали за Уест Хем, но късметът му обърна гръб. Французинът получи подаване от Сонг, преодоля Кейхил и Тери, но от седем-осем метра нацели страничната греда.

С този успех Челси остава начело в класирането с 45 точки, докато „чуковете“ са четвърти с 31 пункта.