Юнайтед се разправи с Нюкасъл на „Олд Трафорд“

19:02, 26 дек 2014, Автор: , Преглеждания:24

Манчестър Юнайтед

Отборът на Манчестър Юнайтед бетонира третата си позиция във Висшата лига, след като надигра с 3-1 Нюкасъл на „Олд Трафорд“ в среща от 18-ия кръг.

Първото опасно положение в мача се откри пред „свраките“, след като в 19-ата минута Даръл Янмаат напредна добре и шутира много мощно от 25 метра, но Давид де Хея затвърди формата си, избивайки в корнер.

В средата на първата част „червените дяволи“ откриха резултата след показна контраатака. Хуан Мата центрира технично към непокрития Радамел Фалкао, а колумбиецът достави перфектен пас за Уейн Рууни, който се разписа безпроблемно за 1-0.

В 36-ата минута Фалкао отне топката от съперник в половината на Нюкасъл, след което Фил Джоунс подаде към Мата, а испанецът намери Рууни непокрит в пеналта. За английския национал остана най-лесното – елегантен шут от десетина метра и 2-0 за Юнайтед.

Осем минути след почивката Рууни сложи топката на главата на Робин Ван Перси и холандецът с хубав изстрел доведе нещата до 3-0. В 79-ата Де Хея отново бе великолепен и спаси удар от малък ъгъл на Айосе Перес. Малко преди края гостите получиха дузпа след фаул на Джоунс, а Папис Демба Сисе бе точен от бялата точка – 1-3.

След този успех Юнайтед има 35 точки и е твърдо на трета позиция, докато Нюкасъл е в средата на таблицата с 23 пункта.

Бърнли – Ливърпул 0-1

Кристъл Палас – Саутхемптън 1-3

Евертън – Стоук 0-1

Лестър – Тотнъм 1-2

Съндърланд – Хъл Сити 1-3

Суонси – Астън Вила 1-0