„Светците“ откраднаха точка от Челси

18:03, 28 дек 2014, Автор: , Преглеждания:41

Челси

Лидерът във Висшата лига Челси завърши наравно 1-1 като гост на Саутхемптън в дербито на 19-ия кръг, играно на „Сейнт Мери’с“.

Срещата започна със силен натиск на гостите, но положения пред Фрейзър Форстър така и не бяха създадени. В 17-ата минута „светците“ откриха резултата при първата си по-опасна контраатака. Грациано Пеле свали топката с гърди към Душан Тадич, който даде великолепен извеждащ пас към Садио Мане, а сенегалецът преодоля елегантно Куртоа – 1-0.

До почивката домакините играха страхотно в защита и полувремето отиваше към 1-0, но в последната минута блесна геният на Еден Азар. Белгиецът направи чудесен пробив отляво, преодоля двама бранители и с чудесен изстрел не остави шанс на Форстър – 1-1.

Десет минути след началото на второто полувреме Сеск Фабрегас се опита да се изпроси дузпа след контакт с Таргет, но реферът му показа жълт картон за симулация. До края на двубоя футбол се игра единствено в половината на Саутхемптън, но до чисто положение пред Форстър така и не се стигна. В 88-ата минута домакините дори останаха с 10 души след втори жълт картон на Шнайдерлен, но и това не помогна на момчетата на Жозе Моуриньо.

След това реми Челси има 46 точки и остава лидер в класирането, но най-вероятно Манчестър Сити ще стопи пасива си на един пункт след срещата си с Бърнли. Саутхемптън е четвърти с 33.