Тотнъм и Юнайтед разделиха точките на „Уайт Харт Лейн“

15:58, 28 дек 2014, Автор: , Преглеждания:30

ВанПерси с пореден пропуск

Отборите на Тотнъм и Манчестър Юнайтед завършиха наравно 0-0 на „Уайт Харт Лейн“ в първия мач от 19-ия кръг на Висшата лига, който е последен за 2014-а година.

Срещата започна много по-силно за гостите, които обаче в първия четвърт час не успяха да затруднят вратаря Юго Йори. В 19-ата минута Радамел Фалкао получи отличен пас от Хуан Мата, но от чиста позиция шутира много слабо в ръцете на френския страж. „Шпорите“ отговориха с две добри атаки, но Хари Кейн и Ейндрос Таунсенд не съумяха да отбележат.

В 22-ата минута Мата стреля много технично от свободен удар от дъгата на пеналта, а кълбото нацели страничната греда, след което Влад Кирикеш успя да изчисти пред носа на Ван Перси и Фалкао. Малко след това „червените дяволи“ стигнаха до гол чрез Джоунс, но попадението бе правилно отменено заради засада на Фалкао.

В 34-ата минута Фалкао получи топката вляво и напредна добре, след което шутира диагонално от 14 метра, но в ръцете на Йори. Шест по-късно РВП бе изведен по гениален начин сам срещу Йори, но френският вратар отново бе на висота и отрази удара на холандеца от два метра. В 43-ата Ашли Йънг центрира прекрасно от левия фланг, а Рууни стреля с глава от десетина метра, но Йори спаси. В последните секунди на първата част вратарят на Тотнъм записа поредна феноменална изява, отразявайки чудесен шут на Йънг.

Десетина минути след почивката Ван Перси получи отличен пас от Рафаел, но от близка дистанция прати топката над вратата. В средата на втората част отново Рафел достави добро центриране, този път по земя, но от девет метра Мата шутира много неточно. В 72-ата минута Фасио имаше добра възможност и стреля в долния ляв ъгъл на Де Хея, но испанецът спаси.

В 78-ата минута Ериксен отправи опасен удар от фаул, но вратарят на Юнайтед отрази. В 82-ата бе най-добрата възможност за лондончани за гол. Хари Кейн отне кълбото от Майкъл Карик в средата на терена, проби самостоятелно, след което даде блестящо подаване към Райън Мейсън, който от 6-7 метра шутира над напречната греда.

След това реми Манчестър остава трети с 36 точки, докато Тотнъм е шести с 31 пункта.