Арсенал изяде новогодишен бой от „Светците“

19:01, 1 яну 2015, Автор: , Преглеждания:39

Садио Мане

Отборът на Саутхемптън спечели едно от дербитата на 20-ия кръг на Висшата лига, след като се наложи с 2-0 над Арсенал на „Сейнт Мери’с“.

Срещата започна по-силно за гостите, които в 20-ата минута бяха много близо до откриване на резултата, но шут от около точката на дузпата на Санти Касорла бе спасен от Фрейзър Форстър.

В 34-ата минута Садио Мане получи подаване от Уард-Праус, успя да се пребори с Лоран Косчелни вдясно по атаката. В този момент вратарят на „топчиите“ Войчех Шчесни излезе да пресреща сенегалеца, а младата звезда на „светците“ показа световна класа и с великолепен шут от малък ъгъл прати топката в мрежата – 1-0.

Седем по-късно домакините бяха много близо до второ попадение, след като Мане отново бе намерен вдясно и центрира към точката на дузпата, където Уард-Праус засече кълбото, но Шчесни изби с крак. Последва опит за добавка със задна ножица на Пеле, но топката мина над вратата.

Десетина минути след почивката Арсенал бе изключително близо до изравнителен гол, но Форстър отново бе блестящ. Вратарят на „светците“ спаси по страхотен начин силен шут на Алексис Санчес от девет метра. Само секунди по-късно Саутхемптън удвои преднината си, след като защитата на гостите сгафи, а Шчесни подари кълбото на Душан Тадич, който отблизо вкара за 2-0.

В 61-ата минута „светците“ можеха да реализират и трети гол, след като Грациано Пеле засече от пет метра центрира от левия фланг, но кълбото попадна в страничната греда. Малко по-късно нова слаба изява на бранителите на Арсенал позволи на Пеле да стреля от чиста позиция, но Дебюши изби с глава от голлинията.

След този успех Саутхемптън остава четвърти в класирането с 37 точки, на една от третия Манчестър Юнайтед. Арсенал е пети с 33.

Хъл Сити – Евертън 2-0

Астън Вила – Кристъл Палас 0-0

Ливърпул – Лестър 2-2

Нюкасъл – Бърнли 3-3

Куинс Парк – Суонси 1-1

Уест Хем – Уест Бромич 1-1