Манчестър Сити отново догони Челси, Лампард герой за „гражданите“

18:58, 1 яну 2015, Автор: , Преглеждания:56

Франк Лампард

Отборът на Манчестър Сити настигна лидера Челси, след като надделя с 3-2 като домакин над Съндърланд в среща от 20-ия кръг на Висшата лига.

Първото полувреме на двубоя на „Етихад“ приключи без попадения, но след почивката двата тима си вкараха цели пет гола. Яя Туре откри резултата в 57-ата минута след страхотен шут, намерил горния десен ъгъл на Пантилимон. В 66-ата Гаел Клиши получи подаване вляво и центрира ниско към малкия пеналт, където Стефан Йоветич засече за 2-0.

Само 120 секунди по-късно Себастиан Ларсон центрира от ъглов удар от левия фланг и Джак Родуел бе точен с глава, наказвайки бившия си тим. След още три минути – в 71-ата, Адам Джонсън изравни резултата след точно изпълнение от бялата точка. В 73-ата домакините отново поведоха, след като резервата Франк Лампард бе точен с глава след центриране от левия фланг на Клиши.

След този успех Сити има 46 точки, с колкото е и Челси, но лондончани гостуват на Тотнъм малко по-късно тази вечер. Съндърланд е на 14-а позиция с 20 пункта.