Феноменален Тотнъм приземи Челси с пет шамара на „Уайт Харт Лейн“

21:27, 1 яну 2015, Автор: , Преглеждания:50

Хари Кейн

Отборът на Тотнъм разби Челси с 5-3 в супердербито на 20-ия кръг на английската Висша лига, играно на „Уайт Харт Лейн“.

Гостите започнаха по най-добрия начин двубоя, откривайки резултата в 18-ата минута. Еден Азар направи страхотен пробив по десния фланг, стигна до наказателното поле и отправи диагонален изстрел, но топката срещна страничната греда. Рикоширалото кълбото се озова в Оскар, който веднага подаде към Диего Коща и испанският национал реализира от метър – 1-0. В 30-ата минута „шпорите“ успяха да изравнят след страхотна акция на Хари Кейн. Младият нападател проби чудесно към дъгата на пеналта, преодолявайки двама защитници и с прекрасен изстрел намери долния десен ъгъл на Куртоа – 1-1.

В 44-ата минута Кристиан Ериксен напредна в половината на Челси, след което даде перфектен извеждащ пас към Насер Шадли, а белгиецът стреля по зема, но топката улучи страничния стълб. Дани Роуз реагира най-бързо и направи решителна добавка, изпреварвайки Тери и Кейхил – 2-1. В добавеното време домакините получиха и дузпа след необмислено нарушение на Кейхил срещу Кейн. Ейндрос Таунсенд изпълни блестящо наказателния удар и доведе нещата до 3-1.

Седем минути след почивката Тотнъм увеличи преднината си, след като Кейн получи отличен пас от Шадли, финтира великолепно Матич и с прекрасен диагонален изстрел не остави шанс на Куртоа – 4-1. В 61-ата Федерико Фасио направи фатална грешка при изнасянето на топката, подарявайки я на съперника, след което Азар направи двойно с Фабрегас и отбеляза от 12 метра за 2-4. В 75-ата гостите бяха близо до трети гол, след като Аспиликуета получи феноменален пас с пета от Азар, но диагоналният му шут бе избит от Юго Йори.

Само 180 секунди по-късно Насер Шадли комбинира чудесно с Кейн и стреля от 12 метра, топката премина между краката на Тери и влезе в мрежата на Куртоа за пети път. В 87-ата Челси намали изоставането си, след като Азар центрира от дясно, а Иванович отклони топката към задната греда, където Тери бе оставен сам и реализира без проблеми за 3-5.

След този успех Тотнъм вече е пети в класирането с 34 точки, докато Челси разделя първата позиция с Манчестър Сити. Двата тима имат еднаква голова разлика и еднакъв актив от 46 пункта.