Атлетико нямаше проблеми с Леванте на „Калдерон“

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
18:52, 3 яну 2015, Автор: , Преглеждания:81

Антоан Гризман

Отборът на Атлетико Мадрид откри 2015-а година с домакинска победа, след като се наложи с 3-1 над Леванте на „Висенте Калдерон“ в първата среща от 17-ия кръг на Примера дивисион.

„Дюшекчиите“ поведоха в 17-ата минута, когато френският национал Антоан Гризман се разписа с глава след центриране от левия фланг. Секунди след почивката шампионите удвоиха преднината си след нов гол на Гризман. Хуанфран центрира от десния фланг, Марио Манджукич отправи добър изстрел с глава, но кълбото рикошира в страничния стълб, след което Гризман бе точен при добавката, въпреки намесата на Диего Мариньо.

В 62-ата минута защитата на домакините не изчисти добре топката при изпълнение на корнер и последва остро подаване на Иван, което бе засечено от резервата Набил Ел Жар – 1-2. Двайсет по-късно Тиаго получи къс пас при нов ъглов удар и сложи топката на главата на Диего Годин и защитникът оформи крайното 3-1.

След този успех Атлетико има 38 точки и запазва третото си място в класирането, докато валенсианци са 15-и с 15 пункта.